top of page
  • טל פלג דיאטנית

3 טעויות נפוצות שעושות נשים שרוצות לרזות לפחות 5 קילו

אם את מלאת מוטיבציה לרדת 5-7 קילו במשקל בתקופה הקרובה הדבר האחרון שאת בטח רוצה זה טעות שתבזבז לך את המוטיבציה ולא תביא אותך לתוצאות המיוחלות. גם אם המוטיבציה שלך כרגע בשמיים חשוב לי שתדעי שמוטיבציה באה והולכת ואם תבזבזי אותה על תוכנית הרזיה שלא מתאימה לך תפספסי גם את הירידה במשקל וגם החוויה תהיה כזו של כישלון ותסכול. חבל.

כשמדובר בירידה במשקל אם לא הלך לך בנסיון הרזיה עשוי לעבור זמן רב עד שהמוטיבציה תתעורר מחדש, לפעמים חודשים ואף יותר ויש שפשוט מוותרות על זה וזהו.

לכן, חשוב לי להסב את ליבך לטעויות הנפוצות ביותר :

טעות ראשונה : לאמץ דיאטה של מישהי אחרת.... -------------------------------------------------------- לאמץ דיאטה של מישהי אחרת זה בעיני הזה כמו עסק לבגדים שיאמץ תוכנית עסקית של מסעדה.... יצליח? כנראה שלא. זה שהיא רזתה לא אומר כלום על היכולת שלך לעמוד או להצליח באותה דיאטה. האופי, הגיל, הצרכים התזונתיים, סדר יום, האוכל שאת אוהבת, קצב הירידה המתאים, האתגרים שלך... כל אלו שונים מאלו של חברה / אחות / שכנה .... אז לחשוב שמתאים לכן אותו דבר זו מחשבה מכשילה, אין ספק. איך להימנע מהטעות ? * למצוא מסגרת שתאפשר התאמה אישית * לחשוב עם עצמך מה קריטי שיהיה לך בתהליך ובלעדיו לא תצליחי ולהתעקש על זה * לבדוק עם עצמך אם את רואה את עצמך אוכלת לפי מה שהחברה שלך תארה גם בעוד שנה כדי שלא תעלי אחכ את הכל חזרה. טעות שנייה : לצפות לתוצאות מהירות מדי.... ------------------------------------------- טעות גדולה היא לצפות לתוצאות מהירות מדי שלא מתאימות ליכולת שלך, לגוף שלך או לגיל שלך כי במקרה כזה את מפספסת ירידה עקבית שיכולה בסופו של דבר להסתכם לכמה קילו משמעותיים. אם ירידה בשל חצי קילו בשבוע נשמעים לך מעט אז תזכירי לעצמך שהם כמו 2.5 חבילות מרגרינה ️. זה ממש לא "כלום". אל תשווי את הירידה שלך כעת לאחרות או אפילו לעצמך בעבר כי את שונה מהן ואת שונה כעת ממה שהיית בעבר. אם המגמה כלפי מטה זה העיקר. איך להימנע מהטעות ? תאום ציפיות עם עצמך ועם הדיאטנית שמנחה אותך בתהליך. טעות שלישית : לחשוב שמספיק לעשות ספורט כדי לרדת כמה קילו... --------------------------------------------------------------- לחשוב שמספיק לעשות ספורט כדי לרזות מאפיינת לדעתי 80% מהמתאמנים. אין ספק שהספורט חשוב מאוד בריאותית ופסיכולוגית ותהליך הרזיה עם ספורט טוב יותר מאשר בלעדיו, אבל... גם אם תצעדי שעה בבוקר ותעשי עוד שיעור פילאטיס בערב, בלי לעשות שינוי באכילה המשקל לא יזוז. מצד שני... המוטיבציה כן עשויה לזוז ולהעלם בגלל תחושת תסכול מהמצב. איך להימנע מהטעות ? בהחלט להגיד כן לספורט ועדיף כזה שאת נהנית ממנו ויכולה להתמיד בו ויחד עם זאת שינוי תזונתי שמתאים לך הוא היחיד שיביא לירידה במשקל (בדוק ומופיע בהמון מחקרים בנושא). אז לפני שאת מבזבזת מוטיבציות על דיאטה לא מתאימה במקרה הטוב ומזיקה במקרה הפחות טוב קראי שוב את הפוסט הזה ורק אז קבלי החלטה. איך אני יכולה לעזור לך? אם את רוצה לרזות 5-7 קילו , לרדת מידה לפחות בבגדים, לחזור לג'ינס שלך ולשפר את הדימוי העצמי ובטחון העצמי.... וכל זה בלי לסבול ובלי להיות רעבה ובשיטה בטוחה ובריאה עם גב מחקרי ומדעי ברור, אז המסגרת שלי בהחלט מתאימה לך.

אני מזמינה אותך לסדרה של 10 פגישות אישיות שיעשו לך מהפך במה שאת חושבת על ירידה במשקל. לחצי כאן לפרטים נוספים כדי שתוכלי להחליט אם מתאים לך לרזות כך.

Comments


bottom of page