• טל פלג דיאטנית קלינית

רוצה לרזות 5 קילו אחרי החג? 4 מיתוסים היכולים לגרום לך לא לנסות בכלל לרזות


תאריכים משמעותיים כמו יום הולדת או חג כמו ראש השנה גורמים לרבים מאיתנו לקבל החלטות הקשורות בעצמינו . משפטים כמו "אחרי החג אני חייבת לרדת כמה קילו " או "איך שיגמרו החגים אני אתחיל לעשות ספורט" הם כנראה ההחלטות הכי ממוחזרות שיש. הלוואי שהיינו ממחזרים מוצרים בקצב הזה.

בכל זאת, לכבוד השנה החדשה בואי נלך עם הרעיון ונניח שהחלטת שאת מתנפלת על ה 6 קילו שתקועים לך מאז הלידה האחרונה. אז איפה הבעיה? האם לא מספיק להחליט כדי להתחיל ולבצע? מסתבר שלא. הבעיה עשויה להיות במה שאת חושבת שצריך לעשות כדי להצליח במשימה כזו והשאלה הרלוונטית היא מי החליט שזה מה שאת "צריכה" לעשות כדי לרזות ? תחשבי על זה רגע, האם קיבלת את ההמלצות עליהן את חושבת מאיש מקצוע? רוב הסיכויים שלא וחבל. תחום התזונה והירידה במשקל מלא מיתוסים ואמונות המבססות על הנסיון של השכנה ממול ועל ההמלצות של קואצ'רית כזו או אחרת שלמדה חוג פנאי ב"תזונה" או על נסיון אישי של מישהי שרזתה מלא ובטוחה שראתה את האור ומצאה פתרון לבעית ההשמנה העולמית. לצערי, החפיפניקיות הזו תשפיע ישירות על מה שאת מאמינה שעובד וזה ישפיע על האם בכלל תנסי לרדת במשקל כי אם את חושבת שאת "חייבת" לעשות דבר מסויים כדי להצליח ולא מצליחה לקיים אותו באדיקות זה מן הסתם יגרום לך להרגיש שאינך עומדת במשימה וזה יגרור התנהגויות אחרות שאינן מתאימות למטרה והנה... נגמר הניסיון לרדת במשקל בגלל "צריכה" שגוי של השכנה ממול. באסה.

אני אזכיר כמה מיתוסים מתוך איזה מליון שאני שומעת ואם את מאמינה שאת "חייבת" לנהוג כך כדי לרזות אז בבקשה קראי בעיון:

1. האם את חושבת ש " כדי לרזות אני צריכה להפסיק לאכול בשש בערב " ? זה לא סיפור סינדרלה והשעה היא לא העניין. אם השכנה נשבעה לך שהיא רזתה מלא רק כי הפסיקה לאכול בשש בערב זה בגלל שעל ידי כך היא קיצצה מלא קלוריות שהיא נהגה לאכול החל משעה זו ועד שהלכה לישון. הקיצוץ הקלורי הוא העניין ולא השעה. תכנון נכון של ארוחות כך שיתאימו לסדר היום שלך יביאו אותך לערב לא מורעבת ויאפשרו לך לאכול גם ארוחת ערב (אפילו אחרי שש... מבטיחה) ואפילו ארוחת לילה כיפית ועדיין לרזות. תכנון היא האסטרטגיה הנכונה ולא מגבלה טכנית של שעה שאי אפשר באמת לעמוד בה בטווח הרחוק.

2. האם חשבת לאחרונה ש" כדי לרזות אני חייבת להוריד לחם "? לחם יכול להפוך לחבר הכי טוב שלך כשאת רוצה לרדת כמה קילו !! וכמו עם חברות אמיתיות כדאי לבחור אותן נכון. לחם מלא רגיל או קל יכול להשתלב מעולה בדיאטת הרזיה כי הוא משביע, כמותו ברורה ולא נתונה לפרשנות או מדידה . לכן, אם את אומרת לעצמך "אני לא מצליחה לוותר על לחם ובגלל זה לא מרזה" תדעי שזה לא שם. לחם כן. חברים של לחם (לחמניות / פיתות/ מאפים... פחות).

3. ומה עם האמונה ש "בלי ספורט אני לא ארזה גרם "? נשים רבות לא מצליחות (לצערי) להכניס את הספורט לחייהן מכל מיני סיבות ובגלל שהן מאמינות שבלי ספורט לא תהיה יריה במשקל הן אפילו לא מנסות לשנות את מה שהן אוכלות. זה כמובן "מוכיח" להן שהן צודקות (סוג של נבואה שמגשימה את עצמה אם תרצו) וכך אין ספורט ואין שינויים שיכולים להיות הרבה יותר משמעותיים למשקל.אם אין לך אפשרות לעשות ספורט את עדין יכולה לרדת במשקל. הספורט יעשה את התהליך יפה ובריא יותר וישמור שלא תפסידי יותר מדי במסת השריר שלך וההמלצה שלי הוא לעשות מאמץ להוסיף אותו לחייך אבל אם בלתי אפשרי עדין תוכלי לרזות וזה בטח יותר טוב מכלום.

4. ומה עם "אסור " ו "מותר" ? האם את מאמינה שיש דברים ש"אסור" לך אפילו מעט מהם? האם אסור לאכול גבינה שמנה? מה עם מתוקים האם הם אסורים? אם את מדברת לעצמך בהקשר של אוכל במונחים של אסור ומותר את מפספסת את הדיון האמיתי על כמה ומתי. האם באמת אפשר לחיות עם "אסור"? ומה יקרה ברגע שתאכלי "אסור" כזה? סביר להניח שזה יהיה מדרון חלקלק ומשם כבר תחזרי לדפוסי אכילה קודמים ובתחושה שלך נגמרה הדיאטה כי אכלת משהו אסור אבל בפועל זה לא כך. מי שאמר לך שזה אסור וזה מותר עשה לך עוול. את צריכה לבחור ולבדוק מה הכמות המתאימה לך ומתי ולהחליט עבור עצמך. הכל מותר , בואי... לא מדובר בעשרת הדברות ואין פה "חטאים" גדולים. אז תגידי לשכנה יפה תודה על רשימת האיסורים שלה ותתחילי להקפיד על כמויות מתאימות וקבלת החלטות מתאימות לאכילה שלך .

לסיכום, אני מציעה לך לשים את מה שאת חושבת שאת "צריכה" ו "חייבת" לעשות כדי לרדת כמה קילו ולהתחיל לאכול ולחשוב בצורה שתעזור לך להגיע אל המטרה שלך.

להשאיר המלצות שלא הותאמו לך אישית אצל הממליץ ולא לעשות מה שהשכנה עשתה. היא זה לא את.

רוצה לרדת 5-7 קילו בלי לסבול ובלי להיות רעבה?

מוזמנת לדבר איתי. יש לי את הדרך . לחצי כאן.

טל פלג 0502495252


טל פלג - דיאטנית קלינית | ירידה במשקל | דיאטה מאוזנת | שינוי חשיבה והתנהגות

רח׳ הנשיאים 8, הוד השרון

© 2018, כל הזכויות שמורות לטל פלג

עיצוב האתר: ענת בילינסון